Lotus Ozon Sterilizasyon

Lotus Ozon Sterilizasyon

Lotus Ozon Sterilizasyon

Diğer virüsler ve mikroplar gibi COVID-19'un da küresel olarak herkesin hayatınıetkilemesi talihsiz bir durumdur. Kısa vade de yavaş yavaş normale döneceğini umuyoruz. Sterilizasyon cihazlarımız, müşterileriniz/üyelerinizle tam ve güvenli bir şekilde etkileşim sağlamanız için,mikrop ve virüsleri %99,9'a kadar öldürmek için tasarlanmıştır. Oteller, Spor Salonları, Restoranlar, Mağazalar, Alışveriş Merkezleri, Okullar, Kreşler, Kütüphaneler gibi günlük yüksek ve çoklu temasa sahip ortamların çalışanlarını ve müşterilerini korumasıgerekir. Tüm bunlar LOTUSCLEAN ile mümkündür.

Kitap sterilizasyon cihazı ile siz de kütüphanelerinizdeki kitapları virüs ve bakterilerden koruyabilirsiniz.

Lotus Clean ile kitap temizleme işlemi yaparak raflarda hijyenik kitaplarınızı kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.

Lotus Clean Ozon Kitap Sterilizasyon cihazı ile eski arşivde bulunan kitaplarınızı da dezenfekte ederek kitabın ömrünü uzatabilirsiniz.

 

OTELLER

Oteller, Spor Salonları, Kütüphaneler, Mağazalar, Restoranlar gibi yüksek hacimli müşteri/üye trafiğine sahip tüm kuruluşlar çarşaf, havlu, masa örtüsü vb. gibi günlük kullanılan malzemeleri % 99.9 oranında sterilize etmelidir. LOTUSCARE içine 200'e kadar kullanılmış malzemeyi (Çarşaf, Havlu, Masa Örtüsü, Yeniden Kullanılabilir Peçete vb.) yerleştirin ve tüm olası mikropları ve virüsleri öldürmek için, sadece 1 saat’te hepsini sterilize edin.

SPOR SALONLARI

Oteller, Spor Salonları, Kütüphaneler, Mağazalar, Restoranlar gibi yüksek hacimli müşteri/üye trafiğine sahip tüm kuruluşlar çarşaf, havlu, masa örtüsü vb. gibi günlük kullanılan malzemeleri % 99.9 oranında sterilize etmelidir. LOTUSCARE sizin ve müşterilerinizin güvenliğini %99,9 başarı oranıyla sağlamak için burada. LOTUSCARE içine 200'e kadar kullanılmış havlu yerleştirin ve olası tüm mikropları ve virüsleri öldürmek için, sadece 1 saat içinde hepsini sterilize edin.

RESTORANLAR

Oteller, Spor Salonları, Kütüphaneler, Mağazalar, Restoranlar gibi yüksek hacimli müşteri/üye trafiğine sahip tüm kuruluşlar çarşaf, havlu, masa örtüsü vb. gibi günlük kullanılan malzemeleri % 99.9 oranında sterilize etmelidir. LOTUSCARE sizin ve müşterilerinizin güvenliğini %99,9 başarı oranıyla sağlamak için burada. LOTUSCARE içine 200'e kadar kullanılmış masa örtüsü, yeniden kullanılabilir peçeteler vb. yerleştirin ve olası tüm mikropları ve virüsleri öldürmek için, sadece 1 saat içinde hepsini sterilize edin.

STERİLİZASYON NASIL YAPILIR?

Ürünler yerleştirilir, kapı kapanır ve işlem sadece bir düğmeye basılarak başlatılır.

STERİLİZASYON SÜRECİ NE KADARDIR?

80 dakika (60 dk. Sterilizasyon, 20 dk. Gaz tahliye süresi.

HER KUMAŞ TÜRÜNÜ LOTUS İLE STERİLİZE ETMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Evet.

BİR KERE DE KAÇ ADET ÜRÜN KONULABİLİR?

200 ürün. 20 kg'ı aşmadan daha fazla ürün konulabilir.

CİHAZIN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Yaklaşık 8000 saat. Bundan sonra, ozon ünitesi, basit bir işlemde yetkili teknik servis tarafından değiştirlir.

STERİLİZASYON YÜZDESİ NEDİR?

%99.9.

LOTUS‘TAN ÜRÜNLERİ ÇIKARDIKTAN SONRA ELLERİMİZİ YIKAMAMIZ GEREKİR Mİ?

Gerekli değil.

LOTUSCLEAN ozon teknolojisi ile %99,9'a kadar sterilizasyon sağlar.

STERİLİZASYON NEDİR?

Sterilizasyon, her tür mikroorganizmanın temizlik işine verilen addır. Sterilizasyon işlemleri farklı teknolojilerle gerçekleştirilebilir. Bu teknolojiler arasında kimyasal işlemler, ısıtma, dondurma, radyasyon, yüksek basınç, filtrasyon, UV radyasyonu, ozon temizliği bulunur.

STERİLİZASYON NEDEN GEREKLİDİR?

İnsan sağlığı başlıca nedendir. Bulaşıcı hastalıkların önlenmesine ek olarak, malzemelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

STERİLİZASYON CİHAZI NERELERDE KULLANILABİLİR?

Sterilizasyon, Kütüphane, hastane, okul, postane, arşiv, bilgi merkezi, noter, sosyal güvenlik merkezleri ve çeşitli kamu kurumları , oteller, spor salonları, mağazalar, restoranlar gibi kir, toz ve kitap solucanlarına yoğun olarak maruz kalan ortamlarda çok önemlidir.

NE TÜR MİKROPLAR STERİLİZE EDİLİR?

Küf, mantar ve sporlar, kuş gribi virüsü, domuz gribi virüsü, tifo basili, coli basili, hepatit, dizanteri basili, tüberküloz basili, subtilis basili, difteri, saç kurdu, ekoloji, kitap kurdu, salmonella, lejyonella ve benzeri bakteriler.

STERİLİZASYON SÜRECİ NASIL ÇALIŞIR?

Kitaplar rafa yerleştirilir ve sadece bir düğmeye basılarak sterilize edilir. STERİLİZASYON YÜZDESİ NEDİR? %99.9, bağımsız kurumlar tarafından kanıtlanmıştır.

Ozon doğal olarak oluşan en güçlü oksidatif parçadır. Ekstra serbest radikal oksijen molekülü ile ozon, yüzey veya hava kirliliğine neden olabilecek mikropları, virüsleri yok edebilir.

DEZENFEKSİYON VE STERİLİZASYON ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Dezenfeksiyon ve sterilizasyonun her ikisi de dekontaminasyon işlemidir. Dezenfeksiyon cansız nesnelerden ve yüzeylerden zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırma veya azaltma işlemidir, ancak sterilizasyon tüm mikroorganizmaları yok etme işlemidir.

OZON VE UV ARASINDAKİ FARK NEDİR?

UV, bakteri ve virüsleri ve diğer canlı mikroorganizmaları (yeterli temas süresi ile uygun şekilde boyutlandırılırsa) öldürerek dezenfekte eder. Öte yandan ozon, işlemin farklı aşamalarında (ozonlama öncesi veya ozonlama sonrası) kullanılabilir. Çünkü klordan daha büyük bir bakteri yok etme gücüne sahip olmasının yanı sıra, diğer organik parametreleri de ele alabilir, kokuları giderebilir ve birçok organik molekülü parçalayabilir. UV virüsler üzerinde Ozon'dan daha az etkilidir. UV, ışığın erişilebilir olduğu yüzeylerde çalışır. Ozon gazı cihazın içinde kilitli havada yayılır. Öğelerin her bölümüne ulaşmasına olanak sağlar. Ozon gerçekten UV'den çok daha güçlü bir oksitleyicidir.

NEDEN LOTUS STERİLİZATÖRÜ KULLANMALIYIM?

Kitapları sterilize ederek kitaplarınızın ömrünü uzatırsınız, bu da size tasarruf sağlar. Ayrıca cihazı beklemek için herhangi bir personele ihtiyaç yoktur, bu da çalışanlarınıza diğer görevleri tamamlama fırsatı verir. Ozon genellikle tıp alanında kullanılır, bu da sağlığa zararsız ve aslında mikropları öldürmenin en doğru yolu olduğunun bir kanıtıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

LOTUS NASIL ÇALIŞIR?

Ürünler rafa yerleştirilir ve sadece bir düğmeye basılarak sterilize edilir.

AYNI ZAMANDA KAÇ ÜRÜN STERİLİZE EDİLİR?

Ozon cihazı bir işlemde 250 ürünü sterilize edebilir.

STERİLİZASYON SÜRECİ NE KADAR? 80 dakika (60 dk. Sterilizasyon, 20 dk. Gaz tahliye süresi.

STERİLİZASYON CİHAZLARI NEREDE KULLANILIR?

Sterilizasyon cihazları kütüphanelerde, hastanelerde, okullarda, postanelerde, arşivlerde, bilgi merkezlerinde, noterlerde, sosyal güvenlik merkezlerinde ve çok sayıda dolaşımın olduğu çeşitli kamu kurumlarında, mağazalarda, spor salonlarında, otellerde ve restoranlarda kullanılabilir.

LOTUS CİHAZININ ÖMRÜ NEDİR?

Ozon cihazının ömrü 8000 saatten fazladır.

HER KUMAŞ TÜRÜNÜ LOTUS İLE STERİLİZE ETMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Evet.

CİHAZ KAÇ RAF İÇERİYOR?

Ozon cihazında 5 adet çıkarılabilir raf bulunur. Her rafta 50 ürün konumlandırılabilir.

NE TÜR MİKROPLAR STERİLİZE EDİLİR?

Küf, mantarlar, sporlar, kuş gribi ve domuz gribi virüsü gibi yaygın olarak bulaşan virüsler, tifo basili, subtilis basili gibi enfekte virüsler, difteri, kıl kurdu, ecoli, kitap kurdu, salmonella, lejyonella gibi bakteriler.

STERİLİZASYON YÜZDESİ NEDİR?

%99.9, bağımsız kurumlar tarafından kanıtlanmıştır

STERİLİZASYON SÜRECİ SONLANDIRILDIĞINDA, CİHAZ SESLİ BİR UYARI VERİYOR MU?

İşlem bittiğinde 3 bip sesi duyarsınız.

STERİLİZASYON SÜRECİ TAMAMLANDIĞINDA CİHAZ GÖRSEL UYARI VERİYOR MU?

İşlem bittiğinde LED ışığı ile uyarı verir.

CİHAZDA DİĞER UYARILAR VAR MI?

Açma ve kapatma işlemi, bekleme veya başlatma, işlem süresi göstergesi Makine fişe takıldığında ve çalıştırıldığında paneldeki ışıklar yanar.

HEPA FİLTRE, OZON TEKNOLOJİSİ OLMAYAN CİHAZLARINDA MEVCUTTUR VE DEĞİŞİKLİK GEREKTİRİR. LOTUS’DA FİLTRE DEĞİŞİMİ GEREKİR Mİ?

Ozon cihazı hepa filtresi kullanmaz. Hepa filtresinin tüm işlemleri Ozon tarafından gerçekleştirilir. Çevre dostudur.

LOTUS'DAN ÜRÜNÜ ÇIKARDIKTAN SONRA ELLERİMİZİ YIKAMAMIZ GEREKİR Mİ?

Gerekli değil.

LOTUS CİHAZLARI KARBON VEYA OZONU SALIYOR MU?

Ozon teknolojisi ile çalışan cihaz dışarıya gaz yaymaz.

RENK SEÇENEKLERİ NEDİR?

Ozon cihazında siyah, gümüş ve özelleştirilebilir renkler mevcuttur.

ÖZEL TASARIMLAR YAPILABİLİR Mİ?

Evet, adetlere bağlıdır.

Ürünlerimizi İncelemek İçin TIKLAYINIZ.